NESTE KAMPER

 || A-laget

RBK - Viking  

Søn 12 sep
18:00
Lerkendal


 
|| B-laget

Se hele oppsettetViking 2 - FIL  
 

Man 6.sep
18:00
Viking stadion

 

 



NESTE TURER

HORDENE KALENDEREN
 
 
september 2010
ma  ti on to fr

 

Åge satser på ungdommen


09.02.2010 Av: Sigbjørn Berentsen
Flere unge skal få sjansen i år.

 

Flere av Vikings svært unge spillere kan få muligheten i 2010-sesongen. Det er Rogalands Avis som skriver dette tirsdag morgen.

 

– Vi skla være forsiktig med talentene. Skal de bli gode må vi gi dem tid og tillit, sier Hareide til avisa. 

 

17-åringen Ole Marius Aasen, som spilte og scoret ett mål mot Bryne sist fredag, tar dette helt rolig. 

 

– Jeg må stå på og se hva som skjer, og har ikke tenkt på dette i det hele tatt, sier Aasen.

 

Andre aktuelle unggutter som kan bli seende utpå Viking stadion i år kan være Valon Berisha, Yann-Erik de Lanley (, Markus Barkved og Lars Marvik. 

 

Ifjor droppet Viking juniorlaget sitt til fordel for å satse på rekrutteringslaget i 3. divisjon. Men i år vil juniorlaget være på plass igjen i 1. divisjon, og første kamp der blir spilt borte mot mot SIF 7. april. 

 

Rogalands Avis forteller i dag også at Viking kutter ut jakten etter en spiss til. Sportsdirektør Egil Østenstad sier at «vi føler oss komfortable med de spillerne vi har på topp». Det er Patrik Ingelsten og Tommy Høiland. 

 



 Tilbake  Tilbake   Nyhetsbrev Nyhetsbrev   Utskriftvennlig  Utskriftvennlig versjon    facebook Facebook

Flere nyheter